اطلاعیه مهم در خصوص دریافت کد فعال سازی طرح رجیستری

ضمن تشکر از حسن انتخاب شما مشتریان گرامی، با توجه به آغاز طرح ملی رجیستری آن دسته از تلفن های همراه خریداری شده توسط مشتریانی که پس از تاریخ 13 آذر 1396 اقدام به روشن نمودن گوشی ( برای نخستین بار ) کرده اند نیاز مند کد فعالسازی می باشد، برای دریافت کد فعالسازی از مورخ 16 آذر ماه به دو روش امکان پذیر می باشد روش نخست ارتباط با مرکز تماس داتیس امرتات می باشد، روش دوم از طریق لینک زیر و بصورت مجازی و بر خط انجام می پذیرد ، مشتریان گرامی می توانند پس از خرید کالا از ساعت 8 صبح تا 5:30 عصر با تماس با شماره 24544 ( با تلفن همراه و شهرستان ها 02124544 شماره گیری شود ) با ارائه اطلاعات خود کدفعالسازی را  دریافت نمایند، دقت داشته باشید پیش از تماس با ما حتما کد IMEI و کد ملی خود را آماده نمایید ( برای روش دریافت کد  IMEI به پایین همین صفحه مراجعه فرمائید)

همچنین می توانید با کلیک بر روی این جمله بصورت اتوماتیک و در هر ساعت از شبانه روز کد فعال سازی خود را بدون نیاز به تماس و یا حضور دریافت نمایید.

تمامی تلفن های همراه وارداتی شرکت بین المللی داتیس امرتات که دارای کارت گارانتی معتبر و هولوگرام بوده از مبادی قانونی وارد کشور شده است، چنانچه پس از استعلام IMEI پیامکی مبنی بر "شناسه دستگاه جزو شناسه های قانونی ثبت شده نیست و امکان استفاده از شبکه تلفن همراه را نخواهد داشت" سریعا با شماره 24544 تماس حاصل فرمائید و پس از 24 ساعت مجدد استعلام نمایید، به علت ابلاغ دیر هنگام روند کد فعالسازی به شرکت های وارد کننده ممکن است کالای شما نیاز به فعالسازی مجدد و ابلاغ به ستاد  ثبت تلفن همراه ( رجیستری ) داشته باشد، شرکت بین المللی داتیس امرتات به شما این اطمینان را می دهد کلیه دستگاه های عرضه شده ی این شرکت 100% قانونی بوده و قابلیت فعالسازی در طرح رجیستری را دارا می باشد در نتیجه به هیچ عنوان نگران فعالسازی گوشی تلفن همراه خود نباشید و مساله را ضمن پیگیری و اطلاع به واحد فنی پس از 24 ساعت مجدد کنترل نمایید.

در صورت بروز هر گونه سوال فنی در خصوص طرح ملی رجیستری می توانید با شماره گیری 096366 ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تماس حاصل فرمائید.

 

سوالات متداول:

1- چگونه کد فعالسازی خود را دریافت نماییم؟

اگر کد فعالسازی شما بر روی کارت گارانتی یا جعبه شما بصورت لیبل چاپ نشده باشد به دو روش می توانید همه روزه از ساعت 8 صبح تا 5 عصر با شماره 24544 تماس حاصل فرمائید و یا با کلیک بر روی ای اینجا، بصورت 24 ساعته اطلاعات کد فعالسازی خود را دریافت کنید.

2-چگونه کد IMEI دستگاه را پیدا نمایم؟

کد  IMEI دستگاه معمولا در قسمت پشت دستگاه و بر روی کارت گارانتی چاپ شده است همچنین می توانید با روشن کردن تلفن همراه و شماره گیری*#06#  ( از راست به چپ ستاره ، مربع، صفر ، شش، مربع ) عدد نمایش داده شده IMEI یا همان شناسه دستگاه دریافت نمایید.

3-چگونه کد فعالسازی خود را وارد سیستم نماییم؟

کد IMEI خود را به شماره 7777 پیامک نمایید و یا از طریق شماره گیری *7777#  ( از راست به چپ : ستاره ، هفت ، هفت، هفت ، هفت ، مربع ) وارد  سامانه فعالسازی شوید.

4-اگر نتیجه استعلام این بود شناسه دستگاه جزو شناسه های قانونی ثبت شده نیست و امکان استفاده از شبکه تلفن همراه را نخواهد داشت چه کاری باید انجام دهم؟

اگر دستگاه شما دارای کارت گارانتی ، هولوگرام و باندل شرکت داتیس امرتات بود شما باید با شماره 24544 تماس حاصل فرمائید و پس از ارائه کد IMEI مجدد 24 ساعت بعد استعلام خود را انجام دهید، ما این اطمینان را به شما می دهیم مشکل شما حل خواهد شد.

 

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی برای شرکت داتیس امرتات محفوظ است All right reserved | Datis Emertat Co & Datis Emertat Brand| Copy right 2009 - 2017